"Poznaj Polskę" - wycieczki dla uczniów z dofinansowania MEiN

Gmina Sława złożyła wnioski w imieniu pięciu szkół z naszego terenu do Ministerstwa Edukacji i Nauki o dofinansowanie wycieczek w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Wnioski obejmowały wycieczki dla uczniów klas I-III, IV-VIII, technikum i szkoły branżowej.

Zawnioskowano o wycieczki zarówno jednodniowe, jak i kilkudniowe. Kwoty dofinansowania oscylują od 5 do 15 tys. zł. Uczniowie z naszej gminy odwiedzą takie miasta jak: Kraków, Jelenia Góra, Warszawa, Poznań, Toruń, Biskupin, Świnoujście, Międzyzdroje, Zakopane Gniezno, Wrocław.
Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansuje do 80% kosztów wycieczek. W przypadku jednodniowej 5 tys. dwudniowej 10 tys. i trzydniowej 15 tys. zł. Łączne dofinansowanie dla gminy Sława wynosi 144.288,32 zł.