Sala widowiskowa w Sławie?

Tym razem w ramach Polskiego Ładu gmina złożyła kolejny wniosek na... budowę sali widowiskowej przy ul. Henryka Pobożnego. Nowy obiekt ma posiadać widownię na około 300 miejsc, scenę o pow. 80 mkw, garderoby, szatnie... Do tej pory większość wydarzeń scenicznych odbywała się albo w plenerze, albo w kościele. Sala kameralna SCKiW niestety jest zbyt mała na potrzeby lokalnej społeczności.

Gmina Sława w ramach drugiego naboru do Polskiego Ładu, złożyła w sumie cztery wnioski. Oprócz sali widowiskowej, która miałaby mieścić się przy ul. Henryka Pobożnego, planowane jest także przeniesienie do budynku po byłej Szkole Podstawowej siedziby Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku wraz z Domem Kultury oraz Biblioteką Publiczną. Kolejny wniosek dotyczy infrastruktury drogowej. Przebudowane miałyby zostać trzy odcinki w miejscowości Bagno. Ostatni wniosek dotyczy przebudowy dróg i chodników w kilku miejscach w Sławie (1. Stworzenie ciągu pieszo-jezdnego od ul. Obrońców Pokoju do ul. Kopernika, 2. Budowa ciągu pieszo-rowerowego od ul. Obrońców Pokoju do ul. Kościuszki, 3. Budowa parkingu w okolicy targowiska miejskiego, 4. Budowa placu przy pomniku pamięci).