Silny wiatr zmusza strażaków do pracy

Jak już wcześniej wspominaliśmy, szalejąca od wczoraj wichura tylko do godziny 9:00 zmusiła PSP we Wschowie do 10 interwencji natomiast sławscy ochotnicy interweniowali trzykrotnie.

Tuż przed godziną 1:00 w nocy, OSP Sława została zadysponowana do miejscowego zagrożenia w postaci powalonego drzewa na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Gola.
Problemem tym zajął się jeden zastęp sławskiej OSP.
W sąsiednich gminach ochotnicy również mają ręce pełne roboty. O godzinie 23:16 dwie jednostki z OSP Kolsko wraz z JRG Nowa Sól i patrolem policji interweniowały przy zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 315 pomiędzy Kolskiem a Sławocinem. Przybyłe na miejsce służby zastały dwa samochody osobowe oraz powalone drzewo.
Niespełna dwie godziny temu OSP Kolsko podało kolejną informację o problemach wynikających z silnego wiatru. Tym razem zablokowana została droga wojewódzka pomiędzy Lipką a Konotopem. Powodem problemów było drzewo wiszące na linii wysokiego napięcia tuż nad drogą.