To już w niedzielę

SCKiW – Sztab WOŚP nr #5069 w Sławie zaprasza już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia br. na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W stałej lokalizacji, czyli na placu przy Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, od godziny 16:00 wystartuje finał WOŚP.

Organizatorzy zapraszają na licytacje gadżetów WOŚP przekazanych przez Fundację oraz wielu innych ciekawych fantów, które przekazali lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy naszej gminy. Finał WOŚP w Sławie wspierany jest zawsze przez wiele organizacji.
W tym roku wraz ze sztabem gra Mar Gol, który wraz z Fundacją Autenticon Sława zapraszają do hali widowiskowo-sportowej przy ZSP w Sławie.
Tam w sobotę 29 stycznia od godziny 10:00 zostanie rozegrany drugi Integracyjny Turniej w Boccia. W niedzielę 30 stycznia w tej samej hali odbędzie się turniej piłki nożnej halowej. Swoje mecze rozegrają trampkarze i seniorzy. Przez cały czas trwania imprezy obecni na turnieju będą mogli posilić się w kawiarence pysznymi domowymi wypiekami, aromatyczną kawą i gorącą herbatą. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Sztabu WOŚP w Sławie. W zbiórce nasz sztab wspierają także: KGW "Pasja" w Radzyniu, KGW z Lipinek, KGW z Lubogoszczy oraz Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie. Na stoiskach przy scenie będzie można zakupić pyszne ciasta, zupy, pierogi i inne pyszności. Panie przygotują również torty, które będą licytowane. Cały dochód ze sprzedaży trafi do puszek WOŚP.
W tym roku wraz z WOŚP kwestują również miłośnicy zimnych kąpieli z grupy StarMors Sława. O godzinie 15:00 na sławskiej plaży grupa sławskich morsów spotka się na orzeźwiającej kąpieli, a zebrane środki także zostaną przekazane na rzecz Sztabu WOŚP w Sławie. Na ulicach naszej gminy w niedzielę 30 stycznia kwestować będzie 58 wolontariuszy. Dla osób, które chciałyby wesprzeć zbiórkę, ale nie będą miały okazji spotkać się z wolontariuszem lub organizatorami na licytacjach polecamy wpłaty do eSkarbonki sławskiego Sztabu. Link do zbiórki: eSkarbonka (wosp.org.pl)