O bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych

Od poniedziałku (17 stycznia) ruszyły ferie zimowe w województwie lubuskim. Dla policjantów to czas spotkań z grupami dzieci i młodzieży, które skorzystają z zimowych atrakcji nie wyjeżdżając na zimowiska. Aby było ciekawie i bezpiecznie grupy odwiedzają policjanci z Komisariatu Policji w Sławie, którzy szkolą pod kątem udzielania pierwszej pomocy grupy z terenu gminy Sława. Mundurowi zapraszają również do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promującym bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.

Sławscy policjanci ruszyli z cyklem spotkań przypominających o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie dwutygodniowych ferii zimowych, ale nie tylko. O zasadach bezpieczeństwa należy pamiętać każdego dnia. Mundurowi w składzie sierżant sztabowy Wojciech Brzechwa i sierżant Grzegorz Juszczak prowadząc cykl szkoleń odwiedzili kolejną grupę z terenu gminy Sława, która pod okien wykwalifikowanych policyjnych ratowników mogła sprawdzić swoje umiejętności nie tylko w teorii, ale najważniejsze, że w praktyce.
Policjanci dzielili się swoją wiedzą, szerokim doświadczeniem i instruowali w sposób profesjonalny najmłodszych i zachęcali do sprawdzenia swoim umiejętności na manekinach. Zadania praktyczne przyniosły dzieciom wiele radości. Policjanci również omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno podczas pobytu w domu jak i podczas śnieżnych atrakcji. W ramach akcji ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” mundurowi zapraszali do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promującym bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.