To były udane zawody

W miniony weekend na Jeziorze Sławskim odbyły się Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie „O Puchar Jeziora Sławskiego”.
Ich organizatorem było Stowarzyszenie „Lasy i Jeziora” pod patronatem Burmistrza Sławy, Starosty wschowskiego i Gospodarstwa Rybackiego Sława przy współpracy z OW Wratislawia, który był gospodarzem zawodów.
Głównym sponsorem zawodów była firma SAVAGE GEAR .
Do rywalizacji o bardzo atrakcyjne nagrody stanęło 75 dwuosobowych teamów z całej Polski.
Na szczęście zawodnikom dopisała zarówno pogoda jak i ryby.
W trakcie całej 2 - dniowej imprezy złowiono niemal 100 szczupaków i ponad 500 okoni.
Największego, bo 90 - centymetrowego szczupaka złowił pan Jarosław Muzalewski z Torunia - impreza była jak zwykle na najwyższym poziomie. Dopisała pogoda i towarzystwo. Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani także ilością ryb jakie udało nam się złowić - powiedział.
Dwa największe 41 - centymetrowe okonie złowili panowie Wojtek Gęgotek z Jeleniej Góry i Wojciech Buczkowski z Pleszewa.
Radosław Michalak złowił natomiast największą rzadko łowioną na tych zawodach rybę. Był to piękny 74 - centymetrowy sandacz.
Wszystkie ryby po sfotografowaniu przez sędziów zostały wpuszczone do jeziora.
Pierwsze miejsce w zawodach zdobył Team z numerem 31 gromadząc aż 10300 punktów i mocno dystansując konkurencję. Wystarczy wszak wspomnieć, że team z numerem 15 zdobył 6960 punktów zajmując drugie miejsce w zawodach.
Wszyscy zwycięzcy uhonorowani zostali nagrodami finansowymi oraz rzeczowymi ufundowanymi przez sponsora firmę SAVAGE GEAR oraz Stowarzyszenie „Lasy i Jeziora” natomiast prezes Gospodarstwa Rybackiego Sława zwycięzcom ufundował całoroczne zezwolenia na połów ryb na Jeziorze Sławskim.
Tradycyjnie wśród uczestników rozlosowano łódź wędkarską ufundowaną przez Stowarzyszenie „Lasy i Jeziora” oraz firmę „Pucharex” producenta łodzi wędkarskich Pana Macieja Pietruszewskiego z Leszna. Łódź ta trafiła do Kamila Walczaka z Drezdenka.