Nowy Komendant Komisariatu Policji w Sławie

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim nastąpiła zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Sławie. Nowym Komendantem został aspirant Jacek Dryło, który do Sławy trafił z Kargowej, gdzie pełnił funkcję kierownika Posterunku Policji w Kargowej.

Aspirant Jacek Dryło w szeregi policji wstąpił w 2007 roku i rozpoczął pracę w KP w Sulechowie jako policjant ruchu drogowego. Służbę tę pełnił przez 6 lat. Przez kolejne 4 lata był on dzielnicowym w gminie Babimost.
- Było to bardzo rozwijające stanowisko. Miałem wtedy bezpośredni kontakt ze społeczeństwem i poznawałem potrzeby i problemy jego członków. To był bardzo dobry okres w mojej karierze - wspominał Jacek Dryło.
Następnie aspirant trafił do Kargowej, gdzie został kierownikiem tamtejszego komisariatu. W strukturę Komisariatu Policji w Kargowej wchodziło dwóch dzielnicowych oraz dwóch funkcjonariuszy prewencji.
- Na tym stanowisku nauczyłem się chyba najważniejszej rzeczy, czyli współpracy z lokalnym samorządem - powiedział w rozmowie z nami Jacek Dryło.
Nowy Komendant Komisariatu Policji w Sławie podzielił się z nami także swoimi planami.
- Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, iż o Sławie jest głośno w całym województwie lubuskim. Jest ona nazywana nawet Międzyzdrojami Lubuskiego. Zdążyłem już zauważyć, że jest to gmina bardzo rozwinięta turystycznie. Moim priorytetem na najbliższy czas jest nawiązanie kontaktu i współpracy z tutejszym samorządem oraz z mieszkańcami. Chciałbym by to mieszkańcy w kontakcie ze mną zgłaszali na co ich zdaniem należy zwrócić szczególną uwagę. Myślę, że należy odpowiednio zabezpieczyć wszelkie obiekty, z których korzystają turyści. Chciałbym by policjanci zwracali na nie szczególną uwagę by minimalizować ryzyko włamań i kradzieży. Co oczywiste, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom ale i turystom, których przez Sławę przewija się bardzo wielu - powiedział
Życzymy zatem wszelkiej pomyślności w pracy na rzecz sławskiego społeczeństwa i mamy nadzieję, że służba ta przyniesie nowemu Komendantowi wiele satysfakcji.