Dożynki powiatowo - gminne w Łupicach

W niedzielę, 29 sierpnia w Łupicach odbyły się dożynki powiatowo - gminne.

Święto plonów rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łupicach. Nabożeństwo celebrował ks. Janusz Szczepkowicz - proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Śmieszkowie, a koncelebrował ją kapelan rolników ks. Paweł Mydłowski z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie.
O godzinie 13:15 ruszył barwny korowód, który przeszedł ulicami Łupic kierując się na boisko sportowe.
Na miejscu tuż po korowodzie rozpoczęło się uroczyste otwarcie dożynek. Przybyłych gości powitał wicestarosta powiatu wschowskiego, pan Waldemar Starosta. Starostą dożynek był pan Andrzej Rogoziński a starościną pani Agnieszka Skrzypczak, sołtys wsi Łupice.
Następnie zgromadzeni na boisku mogli obejrzeć obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa.
Zaraz potem rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Trzecie miejsce w konkursie zdobył wieniec sołectwa Wygnańczyce, drugie wieniec z Wyszanowa natomiast za najpiękniejszy wieniec uznano ten stworzony i zaprezentowany przez sołectwo Osowa Sień.
O godzinie 15:00 wręczone zostały Tytuły Honorowe "Zasłużony dla Powiatu Wschowskiego". Otrzymali je: poseł na Sejm RP Marek Ast, Klaudiusz Balcerzak, Henryk Kuźma, Józef Olender i Jan Pobierowski.
Pół godziny później obejrzeliśmy występ Zespołu Mażoretek “Finezja” a o godzinie 16:00 na scenie pojawił się Kabaret PAKA. O godzinie 17:00 uczestnicy dożynek wysłuchali koncertu zespołu Bazylek a o 19:00 rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.
Przez cały czas trwania imprezy obecni na boisku mogli skorzystać z bogatej oferty, jaką przygotowali przedsiębiorcy z terenu powiatu wschowskiego. W specjalnych punktach serwowane były lokalne przysmaki.