Oddział Piłsudczyków

We Wschowie powstał 33 osobowy Oddział Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej o nazwie „Królewska Wschowa” w skład którego weszła również 13 osobowa grupa mieszkańców gminy Sława. Komendantem oddziału został płk Jan Pabierowski ze Wschowy a jego zastępcą mjr Leszek Lenarczyk ze Sławy.

W niedzielę, z okazji 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej także "Cudem nad Wisłą" po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej przez księdza dziekana Jerzego Ślusarczyka, grupa Piłsudczyków złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego oraz na grobach bohaterów.
Mieszkańcy Sławy wraz z panem Sławomirem Mazurem, Przewodniczącym Rady Miasta złożyli kwiaty na grobach Zygmunta Pankiewicza żołnierza 4 brygady Armii Krajowej o pseudonimie „Olszyna” oraz Edwarda Mścichowskiego wachmistrza 12 Pułku Ułanów Podolskich uczestnika wojny polsko bolszewickiej.