Niebawem odbiór inwestycji

Już w przyszłym tygodniu zadanie pn. „Przebudowa Placu Pamięci w Sławie oraz przebudowa chodnika i miejsc parkingowych wzdłuż ul. Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie wraz z infrastrukturą”, której wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. Z oo w Głogowie przejdzie odbiór końcowy.

W lutym, przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie rozpoczęła się inwestycja warta 2 523 477,98 zł. Sława na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 657 000 zł z Funduszu przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów.
Swój wygląd diametralnie zmienił odcinek o długości ponad 220 m od wjazdu do Parku Miejskiego w pobliżu Biedronki aż do Placu Pamięci.
Wzdłuż pasażu posadzono 62 wieloletnie Wiśnie Accolade i ponad 200 róż. Nie zabrakło mnóstwa bylin, traw ozdobnych oraz oczywiście trawników. Stworzono także automatyczny system nawadniania rzeczonej roślinności.
Cały pasaż oświetlają ozdobne latarnie miejskie i dogruntowe oprawy podświetleniowe.
Ze względów bezpieczeństwa doświetlono także przejście dla pieszych.
Na betonowych murkach pojawiły się wygodne ławki oraz stojaki na rowery.
Systematycznie montowane są także ozdobne kosze na śmieci.
Ponadto na murkach granitowych zamontowano stylizowane słupki połączone stalowymi taśmami.
Wzdłuż deptaka stanęło także 6 pokaźnych pergoli. Gdy porośnięte zostaną one roślinnością, dadzą cień, w którym będzie można odpocząć.