Regaty o Puchar Burmistrza Sławy

W minioną sobotę odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Sławy, zorganizowane przez Lubuski Klub Żeglarski w Sławie.

Do rywalizacji stanęły aż 32 załogi. W zawodach po raz pierwszy uczestniczyło 12 młodych żeglarzy z UKS Yacht Club Sława.
Pogoda była bardzo dobra, wiatr wiał z siłą 2 - 3 stopni w skali Beauforta a nad bezpieczeństwem żeglarzy czuwali ratownicy z RWS Sława oraz komandor UKS Yacht Club Sława, pan Michał Michalski.
W klasie omega standard zwyciężył Zbigniew Długaszewski na POL 455, a w omedze turystycznej najszybszy był Andrzej Moszkowicz na VIM. W klasie T1 wygrał Tomasz Jankowski, w T2 Witold Polesiuk, w T3 Stanisław Jurowaty a w klasie open najlepszy okazał się MArek Wróblewski. W klasie optymist zwyciężyła Oliwia Szulczyńska a w klasie splash Karol Kucharczyk.
Puchary wręczył pan Krzysztof Gruszewski, wiceburmistrz Miasta i Gminy Sława.