64. Międzynarodowy Kongres Brydżowy przeszedł do historii

W sobotę, 3 lipca zakończył się trwający od 24 czerwca w Sławie, 64. Międzynarodowy Kongres Brydżowy.

W klasyfikacji kongresowej spośród ponad 300 zawodników zwyciężyła para z Warszawy i wielkopolski, panowie Dominik Filipowicz i Jacek Ciechomski. Dla 10 najlepszych zawodników w tej klasyfikacji przygotowane były nagrody finansowe.
W klasyfikacji wczasowej, w której mierzyło się 100 brydżystów, zwyciężyło małżeństwo, państwo Agata i Kuba Kowalowie z Krakowa.
W trakcie całego kongresu odbyło się prawie 30 turniejów. Jednym z nich był 3 - dniowy turniej rangi Mistrzostw Polski par seniorów, w którym wygrali panowie Sławomir Polak z wielkopolski oraz mieszkaniec Sławy Tadeusz Masłowski. Ponadto w trakcie tego kongresu został reaktywowany bardzo popularny w ubiegłym wieku Drużynowy Puchar Lata. Trwał on aż 4 dni a wygrała go para krakowska pod nazwą Sfora Cibora.
Już 30 czerwca rozpoczęły się rezerwacje miejsc na przyszłoroczny 65. Międzynarodowy kongres Brydżowy w Sławie