Zawieszenie opłaty targowej na 2021 rok

Tradycyjnie każda środa i sobota w Sławie jest dniem targowym Zatem dziś był to ostatni taki dzień przed zawieszeniem opłaty targowej na 2021 rok.

Zawieszenie opłaty targowej na 2021 rok zaproponowano w projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Polskie gminy otrzymają rekompensatę, ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, dochodów utraconych z tytułu braku opłaty targowej w 2021 r o ile w danej gminie w 2019 roku dochód ten przekraczał 10 000 zł.
Reasumując: od przyszłej soboty do końca 2021 roku, przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż na targowisku miejskim nie będą musieli uiszczać opłaty targowej. Zawieszenie to obejmuje także osoby, które swoje towary będą wystawiały podczas Pchlego Targu.