"Artysta malarz" złapany

Jesienią tego roku, po blisko rocznym procesie rewaloryzacji, do użytku został oddany Park Miejski.
Niestety już kilkanaście dni później pewien, wówczas tajemniczy artysta postanowił przyozdobić swoimi malowidłami lampy oświetleniowe, tablice informacyjne oraz bramę wjazdową.
Jakiś czas później, ten niezwykle uzdolniony i zdeterminowany człowiek pomalował elewację budynku Szkoły Podstawowej i sali gimnastycznej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie.
Na jednej z sesji Rady Miejskiej w Sławie, burmistrz Cezary Sadrakuła poinformował, że parkowa działalność naszego artysty przyniosła szkód na kwotę 3 200 zł. Natomiast jeśli chodzi o szkołę i salę gimnastyczną, kwota ta przekracza 14 000 zł.
Jak się okazuje malarz działał "na wyjeździe"
- Dzięki wspólnym działaniom operacyjnym sławskich policjantów i Straży Miejskiej ustalono że sprawcą obu uszkodzeń jest ten sam 25 - letni mieszkaniec Głogowa - poinformowała nas rzecznik KPP we Wschowie, komisarz Maja Piwowarska.
Mężczyzna ten trafił wczoraj do sławskiego komisariatu policji, gdzie został przesłuchany. Usłyszał on także zarzuty, do których się przyznał.
Obecnie przeciwko 25 - latkowi prowadzone są dwa postępowania. Po zebraniu niezbędnego materiału sprawa trafi do prokuratury.
Ponad to z całą pewnością sprawca będzie musiał zadoścuczynić gminie Sława. W tym przypadku pomocne okazały się kamery miejskiego monitoringu, które umożliwiły identyfikację wandala.
Swoją drogą ciekawe, czy sam zainteresowany wyceniłby swoją "sztukę" na niemal dwadzieścia tysięcy złotych...