Chciał wykorzystać zmiany w przepisach ruchu drogowego, a usłyszał zarzut naruszenia sądowego zakazu

5 grudnia weszły w życie zmiany w przepisach prawo o ruchu drogowym, które zwalniają kierowców od obowiązku okazywania prawa jazdy podczas kontroli drogowej. Z tych nowości chciał skorzystać 32- letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który nocą (10 grudnia) jechał w centrum Sławy mocno uszkodzonym pojazdem. Mężczyzna wykorzystując okazję starał się wprowadzić mundurowych w błąd podając nie swoje dane. Lekkomyślny 32- latek otrzymał grzywnę, a system policyjny wykazał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2023 roku. Auto natomiast miało zatrzymany dowód rejestracyjny w połowie listopada.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 23.00 w centrum Sławy. Czuwający nad bezpieczeństwem patrol policji zwrócił uwagę na pojazd, który miał zbitą tylną szybę pokrywy bagażnika i uszkodzone oświetlenie. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sławie zatrzymali kierowcę do kontroli.

Mężczyzna poinformował policjantów, że nie posiada prawa jazdy przy sobie, bo nie musi. W trakcie legitymowania dwukrotnie podawał różne dane osobowe. Dociekliwości mundurowych wygrała.

Ja się okazało 32- letni mieszkaniec Nowej Soli miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2023 roku orzeczony przez Sąd Rejonowy w Sulęcinie. Z uwagi na fatalny stan techniczny pojazdu policyjny system informacyjny wykazał zatrzymany w połowie listopada br. dowód rejestracyjny. Auto przewieziono na parking strzeżonym.

Mężczyzna usłyszy zarzut naruszenia zakazu sądowego za co grozi mu kara pozbawienie wolności do lat 3.