Strajk Kobiet w Sławie

W sobotę, 31 października punktualnie o godzinie 12:00 przy fontannie na Nowym Rynku w Sławie zebrało się kilkaset osób, które postanowiły zaprotestować przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że możliwość aborcji ze względu na ciężkie i nieuniknione wady płodu jest niezgodna z Konstytucją.

Uzbrojony w determinację i transparenty tłum ruszył na "spacer" ulicami Sławy. W czasie marszu usłyszeć można było najróżniejsze hasła, najczęściej wyrażające sprzeciw wobec obecnego rządu.
Nad bezpieczeństwem demonstrantów czuwała policja z Komendantem Powiatowym oraz jego zastępcom na czele.
Strajk spotkał się ze zrozumieniem oraz ogromną aprobatą kierowców, którzy musieli czekać kiedy tłum w różnych miejscach przechodził przez przejścia dla pieszych.
Podkreślić należy, że cała manifestacja przebiegała bardzo spokojnie.
Na koniec "spacerowicze" wrócili na Nowy Rynek, gdzie odśpiewany został Hymn Państwowy. Zaraz potem, w podziękowaniu za wzorową postawę tłum zaczął skandować "dziękujemy policji".