"Puchar Jeziora Sławskiego" - znamy zwycięzców

Jak już informowaliśmy, w miniony weekend na wodach największego jeziora ziemi lubuskiej odbywały się VI Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie o "Puchar Jeziora Sławskiego" organizowane przez Stowarzyszenie Lasy i Jeziora oraz Ośrodek Wypoczynkowy Wratislavia. Gospodarzem zawodów było Gospodarstwo Rybackie w Sławie.

Pierwszego dnia aura była bardzo łaskawa dla zawodników a warunki do wędkowania były wręcz wymarzone. Niedziela okazała się jednak bardzo kapryśna i niedługo po rozpoczęciu rywalizacji zaczął padać deszcz, który momentami był wręcz ulewny a trwał aż do południa. W związku z tym, część ekip się poddała.
Pomimo zmiennych warunków, wyniki zawodów są imponujące. W ciągu dwóch dni z wody wyciągnięto aż 650 wymiarowych okoni oraz 75 szczupaków. Co ciekawe największą rybą zawodów był sum mierzący 88 cm.
Największego, bo 77 - centymetrowego szczupaka złowił Team nr 18 (Mafia) a największy, 42 - centymetrowy okoń przypadł Teamowi Degustatorów z Nowej Soli.
Zwycięzcą zawodów został Team nr 85, który zdobywając 7370 punktów zgarnął dwa vouchery po 5000 zł każdy do wykorzystania w sklepie North Silver, nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł ufundowaną przez firmę Dragon, wędki oraz kilka innych nagród. Na drugim stopniu podium, rywalizację zakończył team nr 7 przed teamem nr 18.
O tym do kogo trafi nagroda główna w postaci łodzi wędkarskiej wraz z przyczepką decydowało losowanie a szczęśliwcem okazał się pan Bogumił Karol.
Ponad to wśród uczestników rozlosowano także 2 vouchery o wartości 5000 zł każdy do wykorzystania w sklepie North Silver.
Nagrody zwycięzcom wręczali: wicestarosta powiatu wschowskiego pan Waldemar Starosta, gospodarz zawodów, prezes Gospodarstwa Rybackiego w Sławie, pan Mirosław Kmiecik, przedstawiciel firmy North Silver oraz współorganizatorzy zawodów, pan Jacek Nowak z OW Wratislavia i prezes Stowarzyszenia Lasu i Jeziora, pan Jacek Suplicki.