Druga runda Pucharu Polski w klasie Omega - podsumowanie

W sobotę 5 września rozpoczęły się dwudniowe regaty Chalkos Omega Cup, druga runda Porta Pucharu Polski w klasie Omega 2020.

Oficjalnego otwarcia regat dokonał prezes klasy Omega Polskiego Związku Żeglarskiego, Daniel Sokołowski natomiast banderę podniosła załoga Politechniki Gdańskiej.
Po dwóch dniach żeglarskich zmagań w klasie Sport najlepszy okazał się Kamil Otyl z Vector Sail a Jerzy Nadolny reprezentujący Jacht Klub Chalkos KGHM Lubin zajął 7 miejsce.
W klasie Standard zwyciężył Aleksander Michalski z PG Racing Politechnika Gdańska. Grzegorz Bitner z Nowej Soli zajął 5 miejsce, Zbigniew Długaszewski startujący w barwach LKŻ Sława zajął 13 miejsce, na 19 pozycji uplasował się Jerzy Ruliński z LKŻ Sława a zawodnik YACHT CLUB CHALKOS, Maciej Dygas zakończył regaty na 20 miejscu.
Po wręczeniu nagród i oficjalnym zakończeniu regat, organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wspólny posiłek.
Wbrew temu co mógłby sugerować tytuł, nie jest to z pewnością ostatni materiał z drugiej rundy Porta Pucharu Polski, jaki dla państwa przygotowaliśmy.