Nowy dyrektor ZSP w Sławie

Nowym dyrektorem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie został pan Marcin Wójtowicz.
Ukończył on studia magisterskie z zakresu filologii polskiej oraz filologii angielskiej. Jest również absolwentem studiów z zakresu zarządzania.

Marcin Wójtowicz podjął pracę w zawodzie po ukończeniu studiów i od początku swojej kariery związał się ze sławskim zespołem szkół.
Jak sam mówi, jako nowy dyrektor będzie dbał o dalszy rozwój szkoły oraz udoskonalenie placówki i dostosowanie jej do stale zmieniających się wymogów edukacyjnych. Chciałby, aby szkoła była postrzegana nie tylko jako placówka środowiskowa, ale również nowoczesny ośrodek edukacyjny, kształcący na wielu kierunkach nie tylko młodzież, ale również dorosłych.
- Pragnę kierować placówką tak, aby była przyjazna uczniom, otwarta na inicjatywy nauczycieli, uczniów i rodziców.
Szkoła rozpoczęłą swoją działalność jako placówka kształcąca specjalności związane z rolnictwem. Obecnie kształcimy głównie w kierunkach, na które jest największe zapotrzebowanie na rynku pracy. Planujemy dalszy rozwój szkół technikalnych, nie zapominając o kształceniu branżowym oraz ogólnokształcącym. Kontynuowane będą również szkolenia wojskowe w ramach klas mundurowych oraz program przygotowujący ratowników wodnych w ramach innowacji pedagogicznej - wyjaśnił dyrektor ZSP.
W tym roku nabór do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie obejmował około 90 uczniów, którzy rozpoczną naukę w 3 klasach branżowych oraz 2 klasach technikalnych o specjalności technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Od września w szkole uczyło się będzie około 300 uczniów.

Nowemu dyrektorowi życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.