Regaty "O Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego"

W minioną sobotę Lubuski Klub Żeglarski w Sławie zorganizował kolejne regaty. Tym razem 22 jachty rywalizowały w 7 klasach o "Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego".

Mimo początkowych problemów i konieczności skrócenia tradycyjnej trasy finalnie udało się przeprowadzić biegi a zawodnicy ocenili regaty bardzo pozytywnie.
W klasie omega standard wygrał Zbigniew Długaszewski na jachcie Zuzia a w omedze turystycznej Krystian Moczadłowski na Marsie. W klasie T1 zwyciężył Tomasz Jankowski na Magic Dragon, T2 Paweł Wysocki na Frajdzie a T3 Tomasz Kobiałka na jachcie Tom. W bardzo szybkiej jednoosobowej klasie Finn zwyciężył Beniamin Kobierski na POL 43 a w Open Dominika Terpiłowska na Domi.
Tradycyjnie jak co roku regaty „O Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego” kończą zmagania w Pucharze Sławy i bezpośrednio po nich zwycięzcy poszczególnych klas otrzymują dyplomy i okazałe puchary. Rangę Pucharu Sławy docenił również burmistrz Cezary Sadrakuła który osobiście wręczył zwycięzcom trofea, co jak widać odnotowaliśmy na fotografiach. Szkoda tylko że do wczoraj pomimo wielu telefonów jakie wykonaliśmy, nie otrzymaliśmy z klubu wyników.