Sportowe Miasteczko zaprasza

W związku z sytuacją epidemiczną nie mogło odbyć się tradycyjne sławskie święto triathlonu. Dlatego organizatorzy, z Jerzym Górskim na czele, postanowili stworzyć swego rodzaju alternatywę dla tych zmagań. Tak właśnie powstała idea Sportowego Miasteczka.

Jeżeli jesteś zapalonym wspinaczem lub po prostu chciałbyś spróbować tej dyscypliny sportu, na terenie SCKiW, gdzie znajduje się Sportowe Miasteczko, czeka na Ciebie ruchoma ścianka wspinaczkowa. Każdy może spróbować swoich sił w Mount Everest Challenge.
- Od 23 lat przyjeżdżaliśmy do Sławy z triathlonem. Jenak obecna sytuacja epidemiczna wyklucza organizację tak dużych imprez sportowych. Dzięki zorganizowanej przez nas alternatywie, każdy może wziąć udział w Wirtualnym Triathlonie. Część z naszego sportowego ogródka została wydzielona dla triathlonu właśnie. Co ciekawe, w tych zmaganiach mogą brać udział nawet osoby nieumiejące pływać, ponieważ u nas pływa się na ergometrach, następnie należy się przesiąść na stacjonarny rower. Po przejażdżce rowerowej na zawodników czeka bieg na dystansie 150 metrów - powiedział nam organizator Sportowego Miasteczka, Jerzy Górski.
Oprócz wirtualnego triathlonu i wspinaczkowego wyzwania na ambitnych sportowców czeka pięciobój sportowy.
Miasteczko czynne będzie do niedzieli w godzinach od 12:00 do 18:00 lub do ostatniego zawodnika.