Sprzęt do zdalnej nauki dla uczniów i nauczycieli

Gmina Sława pozyskała grant w wysokości 70 tys. zł na zakup 29 tabletów i 16 laptopów dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Zdalna Szkoła”.

Do Urzędu Miejskiego w Sławie właśnie dotarła pierwsza partia sprzętu do nauki zdalnej – tablety wraz z kompletami słuchawek. Umożliwią one dzieciom kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.
Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Przekazanie do placówek oświatowych nastąpi w przyszłym tygodniu.