Jak długo szkoły, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte i kiedy odbywać się będą egzaminy?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister edukacji narodowej, podał przewidywane terminy egzaminów szkolnych.

Według najnowszych informacji, pierwszy, pisemny egzamin maturalny z języka polskiego odbędzie się 8 czerwca a do 29 czerwca odbywać się będą testy z kolejnych przedmiotów. Egzaminy ustne w tym roku nie będą przeprowadzane. Na początku lipca do matury będą przystępowali ci uczniowie, którzy z różnych powodów nie mogli tego zrobić w pierwszym terminie, natomiast wyniki matur zostaną podane do 11 sierpnia. Egzaminy poprawkowe odbędą się na początku września a ich wyniki mają być podane z końcem tego samego miesiąca.

Ponadto Dariusz Piontkowski poinformował, że egzaminy ósmoklasisty będą miały miejsce od 16 do 18 czerwca. Wyniki poznamy do końca lipca i wtedy rozpocznie się rekrutacja do szkół średnich.

Od 22 czerwca do 9 lipca odbywać się będą egzaminy sprawdzające kwalifikacje w zawodzie, natomiast od 17 do 28 sierpnia egzaminy zawodowe.

Działalność uczelni wyższych, szkół, przedszkoli i żłobków nie zostanie wznowiona przynajmniej do 24 maja.

Jak zaznaczył minister zdrowia, Łukasz Szumowski, wszystkie wyżej wymienione terminy zależne są od liczby zachorowań w kraju.