W Lipinkach przycinają drzewa

Mieszkańcy miejscowości Lipinki, ze sprawą starych, zmurszałych wewnątrz drzew borykali się od 2015 roku.

Drzewa te w realny sposób zagrażały życiu pieszych i kierowców.
Po raz pierwszy mieszkańcy problem zgłosili w 2017 roku do Straży Miejskiej w Sławie a Urząd Gminy, jako że drzewa rosną przy drodze powiatowej, przekazał sprawę ich właścicielowi, czyli Starostwu Powiatowemu we Wschowie.
Wtedy starostwem rządził jeszcze poprzedni zarząd.
Nowi włodarze powiatu ogłosili przetarg na wycinkę wszystkich drzew w złym stanie jednak nikt się nie zgłosił a przetarg trzeba było unieważnić,
Jednak, jak się okazuje, władze powiatu nie zostawiły sprawy bez rozwiązania i kilka dni temu w Lipinkach pojawiła się firma, która rozpoczęła przycinanie drzew. Wygląda na to, że po upływie 5 lat, w Lipinkach zrobi się bezpieczniej.