Hetmanice najbardziej poszkodowane.

Wojewoda i Starosta wschowski na miejscu szkód.

Odprawa w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie była pierwszym punktem wizyty Wojewody Lubuskiego Katarzyny Osos na terenach regionu najbardziej dotkniętych skutkami wichur. Wojewoda wraz z przedstawicielami starostwa powiatu wschowskiego i straży pożarnej osobiście sprawdzili sytuację w Hetmanicach.

Właściciele nieruchomości, którym wichura wyrządziła największe straty mogą liczyć na pomoc finansową. – Zrobimy wszystko, aby jeszcze dziś mieć pełną wiedzę na temat strat, tak by poszkodowani mogli jak najszybciej otrzymać pieniądze na ich usuwanie – powiedziała wojewoda.

Najbardziej ucierpiały położone w pobliżu Wschowy Hetmanice, które wojewoda Katarzyna Osos odwiedziła w czwartek, 2 kwietnia w pierwszej kolejności. Na miejscu obecni byli także komendant wojewódzki lubuskich strażaków Hubert Harasimowicz i Marek Boryczka, starosta wschowski.