Wycieczka do Wrocławia

W czwartek, 12 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławie wybrali się na jednodniową wycieczkę do Wrocławia.

Najpierw zwiedzano najbardziej popularne miejsce we Wrocławiu, czyli słynną Panoramę Racławicką. Muzeum, umieszczone w okrągłym budynku, zwanym rotundą, w której na płaszczyźnie ścian rozpościera się niesamowite dzieło malarskie Wojciecha Kossaka i Jana Styki przedstawiające bitwę Kościuszki pod Racławicami. Obraz jest olbrzymi i przedstawiony w sposób tak realistyczny, że przeciętny widz nie wie gdzie kończy się płótno, a zaczyna, wkomponowana u dołu obrazu makieta, która jak gdyby wydłuża całą scenę. Miejsce to wywarło na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie i z pewnością pozwoliło przenieść się w klimat walki polskich oddziałów pod Racławicami pod wodzą Tadeusza Kościuszki.
Następnie udano się do Muzeum Narodowego gdzie podziwiać można było obrazy i rzeźby. Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Wrocławiu –zwiedzano Ostrów Tumski, Katedrę, Plac Uniwersytecki oraz wrocławski rynek, na którym trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Atmosfera panująca na rynku była prawdziwie magiczna. Świąteczne dekoracje, smaczne wypieki, strefa bajek dla najmłodszych i wesołe miasteczko, stragany z prezentami pod choinką. Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze wrocławskich krasnali. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w centrum edukacji Hydropolis. Dzięki bardzo nowoczesnym środkom przekazu wycieczkowicze mogli zobaczyć niesamowite prezentacje i usłyszeć mnóstwo informacji o świecie wody, w jej wielorakich aspektach. Można było dowiedzieć się skąd na Ziemi wzięła się woda, ile procent wody znajduje się w każdym ludzkim organie, jakie największe wraki statków kryją się w głębinach mórz i oceanów, ile wody zużywają największe miasta świata w przeliczeniu na jednego ich mieszkańca. Przedstawione przykłady są tylko kilkoma, z bardzo licznych ciekawostek dotyczących wody. Zamierzone cele wycieczki zostały zrealizowane. Wszyscy wrócili do domów z uśmiechami na twarzach .