XIV Sesja Rady Miejskiej w Sławie

We wtorek 29 października radni Rady Miejskiej w Sławie zebrali się już po raz 14 w trakcie tej kadencji.

Sesja odbyła się w sali nr 001 Urzędu Miejskiego w Sławie.
Przed rozpoczęciem obrad z okazji minionego święta Edukacji Narodowej wyróżnienia otrzymali nauczyciele ze szkół w naszej gminie.
Z rąk burmistrza Sławy i przewodniczącego Rady Miejskiej nagrody otrzymali: Sylwia Urbańska - SP Sława, Monika Kempa-Bogdanowicz - SP Ciosaniec, Izabela Dolatkowska - SP Stare Strącze, Katarzyna Kowalczyk - SP Krzepielów, Jolanta Kotlarska - Przedszkole, Joanna Swędrak - ZSP i Roman Frankiewicz - SP Sława.
Podczas Sesji Radni przyjęli między innymi projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w obrębie miasta sława czy projekt uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli praktycznej nauki zawodu we wszystkich typach szkół i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w szkołach prowadzonych przez gminę Sława.
Ponad to burmistrz Cezary Sadrakuła w swoim sprawozdaniu z pracy w okresie międzysesyjnym poruszył problem funduszy na wypłaty dla nauczycieli.
Wydaje się, że reforma edukacyjna najbardziej daje się we znaki samorządom.
Dotacja z państwa na te cele wyniosła jedynie 270 000 zł podczas gdy potrzebny jest 1 100 000 zł.