Sławski Budżet Obywatelski – ruszyło głosowanie

W dniach 13.08-3.09 można oddawać głosy na projekty zgłoszone przez mieszkańców. Mieszkańcy zgłosili 18 projektów, z czego 16 pozytywnie przeszło proces weryfikacji.

WAŻNE! Głosować można osobiście, wrzucając kartę do głosowania do urny w Urzędzie Miejskim lub elektronicznie wysyłając skan karty na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pocztą, z zastrzeżeniem, że liczy się data wpływu do UM.
Głosowanie kończy się 3 września o północy. Na kartach do głosowania muszą zostać wypełnione wszystkie pola.
Podobnie jak w zeszłym roku obszar gminy i kwota budżetu zostały podzielone na strefy w zależności od liczby mieszkańców: I okręg to miasto Sława (136 tys. zł), II okręg duże sołectwa powyżej 450 mieszkańców (176 tys. zł), III okręg to małe sołectwa do 450 mieszkańców (88 tys. zł). Zgodnie z Uchwałą nr VII/87/19 Rady Miejskiej w Sławie z 25 kwietnia 2019 r. projekty ocenione pozytywnie zostały przyporządkowane do jednego z okręgów i ułożone w kolejności wpływu do Urzędu Miejskiego w Sławie.
Nie ma znaczenia okręg zamieszkania, czyli mieszkańcy miasta mogą oddać głos na projekty wiejskie i odwrotnie. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września.
Załączamy listę projektów oraz kartę i zachęcamy do głosowania.

Karta w pdf:https://slawa.pl/PL/1000/2256/Slawski_Budzet_Obywatelski_2020_-_GLOSOWANIE/k/?fbclid=IwAR1mtGRg-s5jAF7XK4VTes6JU4h1xHXTW6YPPXjrlxhhA9VwTtsghiwLoXU

 

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież