(Nie)bezpieczna woda - czy nadchodzący weekend będzie mniej pracowity dla policyjnych wodniaków?

Policjanci na łodziach w trakcie służb przyglądają się w jaki sposób korzystamy ze sprzętu wodnego, czy nasze zachowanie nie stwarza zagrożenia dla nas samych, jak i osób znajdujących się w pobliżu.

Żadne ulgi nie są stosowane wobec osób nietrzeźwych korzystających ze sprzętu wodnego. Osób niestosujących się do poleceń ratowników i lekceważących podstawowe zasady bezpiecznej kąpieli. W trakcie weekendowych kontroli policjanci ukarali mandatami osoby, które zdecydowały się pływać nie mając patentu sternika, tak było w przypadku 42- letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Mężczyzna dodatkowo nie stosował się do obowiązującego zakazu pływania motorówką z silnikiem po Jeziorze Sławskim określonego uchwałą rady powiatu ograniczającą jednostki pływające z napędem spalinowym na wodach powiatu. Policyjni wodniacy w trakcie kontroli ujawnili szereg łodzi, które nie miały podstawowego wyposażenia. Łodzie te należały w większości do mieszkańców województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego.
Pamiętajmy! Nasze bezpieczeństwo w znacznej mierze uzależnione jest od naszego postępowania. Myślmy racjonalnie i kierujmy się zasadą zdroworozsądkową, tak aby wakacje 2019 można było uznać za bezpieczne.
Miejmy nadzieję, że nadchodzący weekend na wodzie będzie bezpieczniejszy.