Zakończenie roku szkolnego w Sławie

W środę, 19 czerwca ponad 5 milionów uczniów w całej Polsce zakończyło naukę i rozpoczęło długo wyczekiwane wakacje.

Nie inaczej było w Sławie. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się uroczystą mszą świętą a około godziny 9:00 w auli Szkoły Podstawowej im F. Niewidziajły w Sławie 4 klasy gimnazjalne oraz cztery klasy ósme pożegnały się ze swoją szkołą.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, wszyscy zebrani, minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłej niedawno uczennicy.
Podczas uroczystości obecni byli m. in: zastępca burmistrza Sławy, Krzysztof Gruszewski, ksiądz proboszcz Jerzy Ślusarczyk czy przedstawiciele Związku Sybiraków.
Po wystąpieniu dyrektora szkoły, Jacka Smektały głos zabrał zastępca burmistrza Sławy, Krzysztof Gruszewski, który życzył młodzieży udanego i bezpiecznego wypoczynku oraz powodzenia w dalszej edukacji.
Głos zabrała również przedstawicielka absolwentów oraz uczennica reprezentująca klasy siódme.
Po wystąpieniach przyszedł czas na przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu a rodzice uczniów, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w nauce odebrali listy gratulacyjne.
Następnie wszystkim absolwentom rozdano świadectwa ukończenia szkoły. Nie zapomniano również o sportowcach, których uhonorowano specjalnymi statuetkami.
Na koniec absolwenci z entuzjazmem cisnęli w powietrze swoje birety.