Sukces sławskich Koliberków

Ponad 60 wykonawców wzięło udział w XXIII Festiwalu Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II w Świętnie. Sławskie środowisko było reprezentowane przez scholę „KOLIBERKI” działającą przy parafii św. Michała Archanioła w Sławie. 

Zespół składający się z grupy 20 dzieci śpiewających oraz 7 instrumentalistów, został jednym z laureatów i wystąpił w koncercie finałowym. Był to pierwszy festiwal w którym „KOLIBERKI” brały udział. Zespół istnieje od blisko 4 lat i podczas swojej działalności koncertował w Sulechowie, Bytomiu Odrzańskim, Siedlisku, Kożuchowie, Sławie i Kolsku, jednak podstawowa działalność opiera się na przygotowaniu i prowadzeniu śpiewu na Mszach Świętych. W ramach działalności, instruktorzy prowadzą dla swoich uczestników: naukę śpiewu, gry na gitarze i instrumentach perkusyjnych. 
Podczas festiwalu zespół zagrał w składzie:
Tomasz Łuczak – gitara akustyczna 
Kinga Krawczyk Sadurska – gitara klasyczna
Krzysztof Kliber – gitara klasyczna
Grzegorz Kamiński – gitara basowa
Martyna Chudzińska – skrzypce 
Wiktoria Sadurska – instrumenty perkusyjne
Antonina Charewicz - instrumenty perkusyjne
Karolina Sobolewska - instrumenty perkusyjne

Prezentowanym utworem była piosenka pod tytułem „Blisko Bądź” do której słowa napisała Sławska poetka Iwona Przygoda a muzykę skomponował Tomasz Łuczak

Podstawowymi instruktorami tej grupy muzycznej są: Kinga Krawczyk Sadurska i Krzysztof Kliber. Grupa współpracuje z lokalnymi muzykami takimi jak Grzegorz Kamiński i Tomasz Łuczak a za sprawy logistyczne odpowiada Marzena Wojdanowicz.

 

galeriaa.jpg

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież