IV Mistrzostwa Polski Policji w Żeglarstwie o Puchar Komendanta Głównego Policji

W ostatni weekend maja na jeziorze sławskim odbyły się IV Mistrzostwa Polski Policjantów w Żeglarstwie Klasy Omega – Sława 2019, w których udział wzięło 17 załóg.

Impreza rozpoczęła się w sobotę punktualnie o 10:00. Pierwszym jej punktem było oczywiście podniesienie bandery oraz krótkie wystąpienie komendanta Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, insp. Tomasza Kłosowskiego i zastępcy komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, insp. Piotra Leciejewskiego. Sobota okazała się świetna na regaty. Słońce świeciło mocno a i wiatr (w okolicach „trójki”) nie zawiódł.
Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na koncert zespołu "Za Horyzontem" oraz ognisko przy muzyce granej na żywo.
W niedzielny poranek wznowiono zawody a około godziny 12:00 na Nowym Rynku odbył się koncert orkiestry dętej KWP we Wrocławiu. Po koncercie burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła wraz z komendantem Tomaszem Kłosowskim wręczyli uczestnikom puchary, dyplomy oraz upominki.
Po razy trzeci bezkonkurencyjna okazała się załoga łączona z KWP Gorzów Wielkopolski i KPP Nowa Sól ze sternikiem Radosławem Pres, która wywalczyła Puchar Komendanta Głównego Policji. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa ze Szczecina na czele której stał sternik Mateusz Marszalec.
Reprezentanci KWP Szczecin zabrali ze sobą Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.
Na najniższym stopniu podium, nagrodzonym Pucharem KWP w Gorzowie Wlkp. stanęła drużyna KWP Poznań I ze sternikiem Piotrem Mrozińskim.
Puchar Burmistrza Sławy za zajęcie pierwszego miejsca w najdłuższym biegu przypadł Mariuszowi Adamczyk z KWP Gdańsk, natomiast Puchar Fear Plei za zdobycie 17 miejsca przypadł Wydziałowi Prezydialnemu KWP we Wrocławiu.
Był to cudowny weekend a impreza okazała się być świetnie zorganizowana. Całości dopełniła zacięta rywalizacja.
Na zakończenie organizatorzy nagrodzili burmistrza Sławy, Cezarego Sadrakułę, statuetką za pomoc w przygotowaniu wydarzenia.