Nowy sołtys Starego Strącza

Przedstawiamy państwu sylwetkę kolejnej osoby, która po raz pierwszy objęła funkcję sołtysa podczas tegorocznych wyborów sołeckich na terenie gminy Sława.
Tym razem jest to Pan Jacek Małkowski, który 29 stycznia decyzją mieszkańców Starego Strącza został sołtysem tej miejscowości.

Pan Jacek ma 44 lata i na co dzień wraz z żoną zajmuje się uprawą pieczarek.
Jak sam mówi, na początku swojej działalności będzie chciał uhonorować dotychczasowego sołtysa.
- Musimy podziękować panu Leszkowi Grycajowi za wieloletnią pracę na rzecz naszej miejscowości. Liczę również na współpracę z dotychczasowym sołtysem ponieważ przez długi czas prężnie działał w naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Teraz przybędzie nam nowy samochód, być może konieczne będzie pozyskanie większej ilości ludzi więc doświadczenie pana Leszka będzie tutaj nieocenione - mówił nowy sołtys Starego Strącza.
Jacek Małkowski zwraca uwagę na kamienną drogę w kierunku Lipinek, podkreślając jednocześnie, że nie tylko ona wymaga naprawy. W tej materii liczy na pomoc burmistrza Sławy, który zobowiązał się do współpracy.
Spotkał się on już także z nową, 9 - osobową radą sołecką.
- Podczas pierwszego naszego spotkania postanowiliśmy dać sobie od dwóch do trzech tygodni czasu. W tym okresie zanim formalnie obejmę funkcję sołtysa, każdy postara się określić plan działania. Podczas kolejnego spotkania wspólnie wybierzemy najlepsze pomysły, które będziemy się starać realizować - mówił Jacek Małkowski.
Nowy sołtys stawia na spotkania i komunikację z mieszkańcami.
- Tylko w ten sposób mamy realną szansę na skuteczne działania na rzecz Starego Strącza. Nie ukrywam, że bardzo liczę na tą nową, młodą radę sołecką - podkreślił pan Jacek.