Nowy cennik ZWiK

Wczoraj, 1 czerwca wszedł w życie nowy cennik usług w zakresie wywozu nieczystości płynnych oraz wywozu osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków.

Oto on:
Grupy taryfowe znajdujące się na terenie Gminy Sława, od których uzależnione są ceny za usługę:
Grupa I: Sława, Lubogoszcz, Wróblów, Jutrzenka, Przybyszów, Cegłówko.
Grupa II: Gola, Kuźnica Głogowska, Głuchów, Tarnówek, Lipinki, Dąb, Stare Strącze, Śmieszkowo, Potrzebowo, Radzyń.
Grupa III: pozostałe miejscowości niewymienione w GRUPIE I i II położone na terenie Gminy Sława.
Ceny usług wywozu nieczystości płynnych:
Ścieki bytowe:
Grupa I do 5 km: 21,00 zł/m³
Grupa II od 5 do 8 km: 24,00 zł/m³
Grupa III powyżej 8 km: 26,00 zł/m³
Nieruchomości z możliwością przyłączenia do istniejącej sieci kanalizacyjnej: 50,00 zł/m³
Usługi świadczone małym pojazdem asenizacyjnym w mijscach trudnodostępnych: 28,00 zł/m³
Placówki oświatowe (szkoły, przedszkola) oraz odbiorcy z budynków wielolokalowych rozliczanych ze zbiorczego szamba na podstawie wodomierzy:
Grupa I i II : 18,00 zł/m³
Grupa III : 23,00 zł/m³
Ścieki przemysłowe:
Grupa I : 26,00 zł/m³
Grupa II i III : 27,00 zł/m³
Osady z przydomowych oczyszczalni: 300,00 zł/m³
Przewóz ścieków przemysłowych do stacji zlewnej zleceniobiorcy: 18,00 zł/m³
Minimalna ilość wywiezionych jednorazowo nieczystości ciekłych wynosi 3,5 m³ a podane ceny są cenami brutto.
Wzrost cen podyktowany jest podwyżką cen energii elektrycznej, materiałów technologicznych do oczyszczania ścieków i kosztów pracy.
Przypominamy również o konieczności zawierania umów w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków. Umowa powinna być zawarta, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, z przewoźnikiem posiadającym pozwolenie do wywozu nieczystości ciekłych z terenu gminy Sława.