Policyjni wodniacy rozpoczęli sezon

Dla policyjnych wodniaków rozpoczął się już sezon i będzie to czas wytężonej pracy, który swój finał znajdzie dopiero po wakacjach. Zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kompleksów wodnych to priorytety prowadzonych intensywnie policyjnych działań prewencyjnych przy szerokim wsparciu Ratownictwa Wodnego Sława i WOPR-u. Policyjne wodne patrole, patrole rowerowe w okolicach plaż będą nieodzownym elementem policyjnej służby przez najbliższe miesiące.

Zadania policyjnych wodniaków będą polegały jak co roku na kontrolach stanu trzeźwości sterników, kontroli ich uprawnień jak i wyposażenia łodzi, jachtów, mniejszych sprzętów pływających oraz uwadze się umkną turyści korzystający z kąpielisk przy plażach.
W minioną sobotę (27 maja) sławscy wodniacy podjęli czynności wobec sternika, który tuż przed godziną 21.00 wraz z załogą podróżował łodzią żaglową z silnikiem motorowym. Badanie trzeźwości 48 - letniego sternika – mieszkańca powiatu głogowskiego wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że załoga również znajdowała się pod wpływem alkoholu łódź została odholowana na teren pobliskiego ośrodka wypoczynkowego.
Chwilę wcześniej policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli łódź motorową za sterem, której stała 30 – letnia mieszkanka Lubina. Młoda kobieta przewoziła pasażerkę mając blisko pół promila alkoholu w organizmie.