Miał ponad 3 promile i przewoził pasażera

W minioną sobotę (27 maja) policjanci w skali całego województwa lubuskiego prowadzili działania na drogach ukierunkowane na motocyklistów. Celem działań prewencyjnych było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem kierowców szybkich jednośladów, jak również ograniczenie ich brawurowej jazdy.

Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się w minioną sobotę 34 - letni motorowerzysta, mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który postanowił udać się z pola namiotowego na przejażdżkę motorowerem. Mężczyzna postanowił zabrać w podróż 32- letniego kolegę również mieszkańca powiatu nowosolskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani przez sławski patrol policji w Tarnowie Jeziernym z uwagi na to, że nie posiadali kasków ochronnych.
Zachowania mężczyzn oraz wyraźnie unosząca się woń alkoholu były przyczyną przeprowadzonych badań trzeźwości. Jak się okazało motorowerzysta miał ponad 3 promie alkoholu w organizmie, a jego pasażer ponad 4 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
Pojazd, którym poruszali się lekkomyślni nowosolanie nie posiadał aktualnych badań technicznych i został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.
Nieodpowiedzialna podróż znajdzie swój finał w sądzie.