Podpisano umowę dotacyjną na zabytek w Sławie

We wtorek, 7 marca Starosta Wschowski Andrzej Bielawski podpisał umowę na dotację z Księdzem Jerzym Ślusarczykiem Proboszczem Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie na dofinansowanie wykonania prac remontowych elewacji budynku kościoła pomocniczego p.w. Miłosierdzie Bożego w Sławie w wysokości 20 000,00 złotych brutto.

Wniosek został rozpatrywany na podstawie uchwały nr X/54/2011 Rady Powiatu Wschowskiego z dnia 31 sierpnia 2011 roku w sprawie zasad i trybu postępowania o udzielenie, rozliczenie i kontroli wykorzystania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, niestanowiących własności Powiatu Wschowskiego.
Powiat Wschowski co roku dofinansowuje jeden zabytek, nie będący własnością Powiatu. Do 15 października każdego roku można złożyć wniosek w zakresie przyznania dotacji z przeznaczeniem na remont zabytku nie stanowiącego własności Powiatu Wschowskiego.