Powiatowy turniej strażacki

W sobotę, 25 lutego w hali sportowej ZSP w Sławie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej Halowej.

Do rywalizacji zgłosiły się cztery jednostki z Powiatu Wschowskiego, z czego dwa to zastępy z naszej gminy. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Tego rodzaju zawody są dobrą formą integracji poszczególnych jednostek, propagują również aktywność fizyczną, która jest nieodzowną częścią pracy ochotników. Z rąk prezesa zarządu powiatowego ZOSP RP we Wschowie Dh. Andrzeja Nowickiego, komendanta PSP we Wschowie St. Bryg. Krzysztofa Piaseckiego oraz Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły, przekazano dyplomy i puchary wszystkim drużynom. Poza podium znaleźli się OSP Sława, które współorganizowało turniej razem z ZOSP RP odział Powiat Wschowski. Na trzecim stopniu stanęli ochotnicy z OSP Wygnańczyce-Łysiny, drugie miejsce przypadło OSP Ciosaniec-Bagno, natomiast najwyższy stopień podium zajęli się druhowie OSP Siedlnica i to oni reprezentować będą Powiat Wschowski w turnieju wojewódzkim.