Konferencja prasowa dotycząca Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki dotyczące Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do województwa lubuskiego trafiło w sumie 85,7 mln zł, które przeznaczone zostaną na budowy, remonty i modernizacje dróg. Wśród kilkudziesięciu zadań, którym przyznano dofinansowanie, znalazły się te zgłoszone przez Powiat Wschowski oraz Gminę Szlichtyngowa. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanty Wielgus.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie odbyła się konferencja prasowa.
W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Danuta Płończak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szlichtyngowej Krystian Śladewski, Radny Rady Miejskiej w Szlichtyngowej Grzegorz Wiliński oraz Radna Rady Miejskiej w Szlichtyngowej Agnieszka Skurjat oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie Andrzej Nowicki.
Podczas spotkania podsumowane zostały środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski przedstawił informację dotyczącą dofinansowanej inwestycji tj. Przebudowa ul. Staroleszczyńskiej we Wschowie, na które Powiat Wschowski uzyskał dofinansowanie w kwocie 1.087.652,00 zł.
Całkowita wartość inwestycji wynosi 1.947.407,30 zł, w tym dofinansowanie 60 % z kosztów kwalifikowanych (tj. z kwoty 1.812.754,83 zł).
Zakres prac zadania pn. „Przebudowa ul. Staroleszczyńskiej we Wschowie (droga nr 4226F)” obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni z masy asfaltowej, wykonanie nowych chodników
i zjazdów z kostki betonowej oraz wykonanie kanalizacji deszczowej.
Powiat Wschowski łącznie ze wszystkich Programów otrzymał 62,5 mln złotych. Obecni na konferencji Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Danuta Płończak podkreślili, że to najaktywniejsza jak dotąd kadencja w historii Powiatu Wschowskiego.
Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus poinformowała o pozyskanych środkach w wysokości 1.204.008,00 zł na Remont drogi w Jędrzychowicach, dziękując wszystkim zaangażowanym za wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych.
Kompleksowy remont drogi obejmie 557 metrów jezdni, od drogi powiatowej nr 1006F do cmentarza w Jędrzychowicach. Zostanie wykonana nowa konstrukcja z nawierzchni betonowej AC11S. Inwestycja obejmuje także remont zjazdów i chodników z kostki betonowej. Wykonane zostanie humusowanie na pasie drogowym oraz wymiana przyłączy wodociągowych. Wyremontowana zostanie również kanalizacja deszczowa.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież