Policja skuteczna w poszukiwaniu osób ukrywających się

Jednym z filarowych zadań z jakimi na co dzień spotykają się policjanci jest wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców.

Policjanci ustalają miejsca pobytu osób poszukiwanych przez organy ścigania, ale również realizują nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych. Od początku roku policjantom Wydziału Kryminalnego wschowskiej policji, dzielnicowym, patrolowcom, sławskim funkcjonariuszom udało się zatrzymać piętnaście osób, które chciały uniknąć konsekwencji swoich wcześniejszych działań. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, świetnemu rozpoznaniu środowiska udało się od 1 stycznia 2023 roku zatrzymać czternastu mężczyzn i jedną kobietę. Najczęstszymi podstawami zatrzymań były wydane przez sądy rejonowe nakazy i zarządzenia celem ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenie do zakładu karnego bądź aresztu śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.
Policjanci specjalizujący się w poszukiwaniach niejednokrotnie zatrzymują osoby poszukiwane nie tylko na terenie powiatu wschowskiego. Najmłodszy w tym roku poszukiwanym był 20 - letni mieszkaniec gminy Wschowa. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie środki odurzające.
Mundurowi w takcie wykonywania swoich zadań bardzo często spotykają się z osobami, które aby uniknąć izolacji w zakładzie karnym wykazują się ogromną determinacją i starają się niejednokrotnie uciec bądź ukryć w różnych miejscach.