Negatywna opinia odnośnie zmian w MPZP

W środę 25 stycznia w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Sławie odbyły się konsultacje społeczne związane z wnioskiem lokalnej firmy o zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Ciepielówek.

Zostały one zwołane przez Burmistrza Sławy. Wniosek firmy dotyczy budowy małej elektrowni na paliwo alternatywne pochodzące z wysokokalorycznych odpadów przemysłowych.
W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 osób, obok wnioskodawców obecni byli mieszkańcy sąsiadujących wsi z Ciepielówkiem, Radni Rady Miejskiej oraz Włodarze Sławy.
Wnioskodawcy obecni na konsultacjach prezentowali założenia swojego projektu. Natomiast mieszkańcy przedstawiali swoje obawy w związku z budową elektrowni i paliwem do jej opalania. Każdy z zebranych na spotkaniu mógł zabrać głos i przedstawić swoje opinie na ten temat.
Ostatecznie uczestnicy konsultacji wyrazili negatywną opinię odnośnie zmian w MPZP.