Szkoła po remoncie uroczyście otwarta

We wtorek, 24 stycznia nastąpiło oficjalne otwarcie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie.

Przez ostatnich kilka miesięcy placówka zamieniła się w plac budowy. Został zrealizowany szereg prac, który przyczynił się do gruntownej modernizacji placówki. Wymienione zostało dosłownie wszystko, od elektryki, kanalizacji wodnej i sanitarnej, na szkolnych ławkach i tablicach kończąc. Uroczystego otwarcia tej inwestycji dokonali Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Wiceprezes zarządu M-PROJEKT(główny wykonawca), Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Dyrektor Szkoły Małgorzata Krzyśków. Po uroczystym przywitaniu odbyły się okolicznościowe przemowy zaproszonych gości.
Zaproszeni zostali m.in. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa, Starosta Powiatu Wschowskiego Andrzej Bielawski, Proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Sławie Ksiądz Jerzy Ślusarczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Piasecki, Komendant Powiatowy Policji Tomasz Szuda, Komendant Komisariatu Policji w Sławie Jacek Dryło, Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Agnieszka Szafer wraz z członkami komisji, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy, byli dyrektorzy i wicedyrektorzy SP, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej oraz przedstawiciele wykonawców inwestycji.
Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła podziękował w swoim przemówieniu wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia oraz życzył uczniom i nauczycielom owocnej nauki w nowoczesnej placówce. Po części oficjalnej był czas na blok artystyczny, swoje umiejętności aktorskie i wokalne zaprezentowali podopieczni sławskiej placówki. Na zakończenie obecni na spotkaniu mogli skorzystać z bufetu przygotowanego przez uczniów oraz zwiedzić obiekt.
Remont Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie został zrealizowany w ramach dofinansowania Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całkowita inwestycji wynosi 5.999.000,00 zł, z czego kwota pozyskanych środków to 3.536.590,00 zł, wkład własny gminy to 2.462.410,00 zł.