Oddali hołd ofiarom obozów śmierci

W niedzielę przed południem z nieczynnego już dworca kolejowego w Sławie wyruszył Marsz Pamięci. Symboliczny 5-kilometrowy przemarsz miał na celu upamiętnienie wydarzenia, jakim był tzw. Marsz Śmierci.

Ostatnim punktem wyprawy było dotarcie do dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet pochodzenia żydowskiego mieszczącego się w okolicy Przybyszowa. Przy pamiątkowym kamieniu uczestnicy dzisiejszej wyprawy złożyli kwiaty oraz znicze, a także wysłuchali przemówienia burmistrza Sławy, burmistrza Kargowej, pana Franka Müllera, a także członków Sławskiego Stowarzyszenia Historyczno - Eksploracyjnego "Ocalić od Zapomnienia" oraz zaproszonych gości.
Inicjatorem akcji upamiętniającej tę przeraźliwą historię był burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, dyrektor SCKiW Tomasz Krzymiński, a także pan Marek Grzelka, który od kilku lat corocznie przechodzi fragment tzw. Marszu Śmierci.