Przebudowa dróg w Bagnie

Gmina Sława w ostatnim czasie po raz kolejny pozyskała dofinansowanie w ramach drugiego naboru do Polskiego Ład. Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje 3 odcinki w miejscowości Bagno: przebudowę drogi gminnej nr 005001F oraz 2 ciągi wewnętrzne. Umowa z wykonawcą została już podpisana.

Zostaną zrealizowane następujące roboty budowlane: wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z poszerzeniem, przebudowa i budowa chodników, przebudowa i budowa zjazdów do posesji, przebudowa istniejących skrzyżowań z
drogami wewnętrznymi, remont istniejących rowów i muld przydrożnych.
Szczegółowy opis zakresu rzeczowego inwestycji:
1) Przebudowa drogi gminnej nr 005001F od granicy pasa drogowego DW316 do centrum Bagna - odcinek 1081,74 m. Wzdłuż duktu zaprojektowano 56 zjazdów do posesji.
2) Przebudowa drogi wewnętrznej ciąg I-I przyjęto od skrzyżowania z drogą gminną nr 005001F na
odcinku 276,82 m. Wzdłuż duktu zaprojektowano 13 zjazdów do posesji.
3) Przebudowa drogi wewnętrznej ciąg II-II przyjęto od skrzyżowania z drogą gminną nr 005001F na odcinku 220,24 m. W tym miejscu nawierzchnia zostanie wymieniona z tłuczniowej na asfaltową.
Dzięki kompleksowości inwestycji - przebudowa dróg będzie połączona z budową chodników, co znacząco poprawi jakość życia mieszkańców.
Koszt całkowity inwestycji wyniesie 4.077.703,08 zł, z czego 3.996.149,02 zł to kwota pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych. Natomiast wkład własny pochodzący z budżetu Gminy Sława to 81 554,06 zł. Wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa, która na realizacje zadania ma czas do 3.01.2024 roku.