Drogowe podsumowanie weekendu

Długi weekend mający związek z prowadzonymi działaniami „Znicz” dobiega końca. W trakcie trwających działań wschowscy policjanci, w szczególności ruchu drogowego prowadzi wzmożone działania kontrolo – pomiarowe. Już podsumowując można podkreślić, że dzięki temu na drogach powiatu wschowskiego nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego. W rejonach naszych nekropoli było bardzo spokojnie i bezpiecznie. Policjanci wyeliminowali z dróg tych kierowców, którzy postanowili wsiąść za kółko na podwójnym gazie, bądź tych co nie uszanowali decyzji sądu o zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Do godzin wieczornych na drogach powiatu wschowskiego prowadzone będą działania „Znicz 2022”, które swoim zasięgiem obejmowały wszystkie możliwe drogi w powiecie wschowskim. Policjanci, w szczególności ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolno - pomiarowe. Nie tylko rejony wschowskich nekropoli były pod lupą mundurowych, ale przede wszystkim rejony parkingów i dróg dojazdowych do cmentarzy.
Wschowscy i sławscy policjanci podejmowali czynności wobec kierowców wzbudzających podejrzenie co do ich sprawności psychomotorycznej.
Pierwszym kierowcą, któremu zatrzymano prawo jazdy (31 października) okazał się 47 – letni mieszkaniec Wschowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.
Podobne wyniki osiągnęli 63 – letni kierowca osobowego Opla oraz 53 - letni mieszkaniec Lubina, którzy również stracili prawo jazdy.
01 listopada policjanci Komisariatu Policji w Sławie zatrzymali do kontroli 35 – letniego kierowcę VW Transportera. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia patrol ruchu drogowego zainteresował się ciągnikiem siodłowym MAN, którym podróżował mieszkaniec powiatu średzkiego. Z uwagi na ujawniony brak wskazań na karcie tachografu z zakresu przebytej drogi, aktywności, prędkości pojazdu 22 – letniego kierowcę ukarano mandatem karnym i zatrzymano prawo jazdy. W miejscowości Lgiń patrol policji podjął czynności wobec kierującego motorowerem, ujawniając zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący od września tego roku.