Kryminalni zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione przedmioty

5 października bieżącego roku do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zgłosił się 59 – letni mieszkaniec Wschowy, który poinformował policjantów, że na przełomie miesięcy od lipca do października 2022 roku nieznany sprawca włamał się do jego piwnicy skąd zginęły wartościowe przedmioty. Straty wyceniono na 2500 złotych.

Wschowscy kryminalni podjęli intensywne działania ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie sprawcy, jak również odzyskanie skradzionych przedmiotów. Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczne lombardy. W ramach współpracy z policjantami ościennych jednostek również tam poszukiwano skradzionych przedmiotów. Wschowscy kryminalni monitorowali strony internetowe z ofertami kupna - sprzedaży. W tym samym czasie pokrzywdzony również szukał ich w sieci. 59 – latek rozpoznał na jeden z aukcji swoje wkrętarki, pistolety do masy lakierniczej. Chcąc sprawdzić swoje przypuszczenia zaalarmował wschowskich kryminalnych.
Już tego samego dnia podjęte czynności przez mundurowych pozwoliły na odnalezienie na terenie Sławy przedmiotów pochodzących z tego włamania. Mężczyzna zaskoczony był wizytą mundurowych, usilnie starał się odsunąć od siebie podejrzenia. Do samego końca okłamywał policjantów, chcąc tym samym uniknąć kary. Wschowscy kryminalni nie dając wiary opowieściom 28 - latka w wyniku przeszukania wynajmowanego przez niego garażu odnaleźli większość skradzionych przedmiotów pochodzących z tego włamania.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił po policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież