Przekroczenie prędkości = utrata prawa jazdy

W miniony weekend (1/2 października) policjanci ruchu drogowego wschowskiej policji prowadzili wzmożone działania kontrolno – pomiarowe pojazdów, które przejeżdżały przez teren naszego powiatu. Działania ukierunkowane były przede wszystkim na zatrzymywaniu kierowców, którzy z różnych przyczyn łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego i bagatelizowali znaki ograniczające dozwoloną prędkość, w szczególności monitoringiem objęte zostały obszary zabudowane.

Podjęte przez mundurowych działania pozwoliły na zatrzymanie w Dębowej Łęce tuż północy (1 października) kierowcy osobowego Opla. 20 - letni mieszkaniec powiatu konińskiego osiągnął wynik 108 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat i 13 punktów karnych. 20 – latek stracił prawo jazdy.
Kolejny nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 27- letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który w niedzielę pędził 104 km/h w Lginiu na obowiązującym ograniczeniu do 50km/h. 27- latek stracił prawo jazdy. Lekkomyślny kierowca przyjął mandat karny i na jego koncie pojawiło się 13 punktów karnych.
W związku ze zmianami w przepisach ruchu drogowego, które weszły w życie od 17 września 2022 roku punktu karne będą przez najbliższe dwa lata widniały w systemie policyjnym obu weekendowych kierowców.