Z młodzieżą o narkotykach - debata społeczna w Sławie

W poniedziałek (26 września) przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, Komisariatu Policji w Sławie odwiedzili młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sławie.

Tematyką debaty społecznej były „Uzależnienia – narkotyki, nowe narkotyki we współczesnym świecie”.
Prelekcje poprowadził specjalista Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie powiatu wschowskiego.
Wykład wsparty kilkuminutowym filmem miał na celu przedstawienie zagrożeń wywołanych na skutek
zażywania substancji niewiadomego pochodzenia, popularnie nazwanych dopalaczami.
Policjanci poinformowali również o konsekwencjach prawnych podejmowanych wobec osób nieletnich, popełniających czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się jakie zachowania są przejawami demoralizacji i jak powinni się zachowywać na terenie szkoły, jak i poza nią.
Głównym celem spotkania, było zwrócenie uwagi na to, że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy, pozwala na uniknięcie kolizji z prawem i chroni przed wieloma życiowymi tragediami.