Wrześniowy Pchli Targ

W minioną niedzielę na Targowisku Miejskim w Sławie odbył się Pchli Targ. Ta edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony kupujących jak i sprzedających. To cieszy szczególnie, ponieważ tym razem organizatorzy Pchlego Targu postanowili wesprzeć Damiana, mieszkającego w naszej gminie.

Damian jest mieszkańcem naszej gminy, który uległ strasznemu wypadkowi, w wyniku którego obie jego nogi i ręka zostały trwale uszkodzone. Marzeniem Damiana jest być samodzielnym. Aby tak się stało potrzebna jest kosztowna operacja a później rehabilitacja.
Na stoisku organizatorów sprzedawane były m.in. pyszne ciasta a na stoisku obok, rzeczy od darczyńców.
- Jako organizator Pchlego Targu oraz w imieniu Damiana, składam serdeczne podziękowania za tak wielki odzew i tyle dobrych serc, które zgodziły się pomóc w organizacji zbiórki .Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w reklamę, osobom piekącym pyszne ciasta , babki i Babeczki, Pani Kużmie za ser do pierogów, osobom lepiącym pierogi , osobom, które ofiarowały rzeczy, które mogliśmy sprzedać. Dziękuję również rodzinie i znajomym zaangażowanym w całą zbiórkę a także kupującym ciasta i rzeczy. Udało się zebrać 4061 zł i 20 gr. Cała kwota zostanie wpłacona na fundację Votum. Dziękujemy bardzo - powiedziała pani Elwira Garnys, sołtys Nowego Strącza i organizator Pchlego Targu.
Aby pomóc Damianowi w walce o samodzielność można wpłacić dowolną sumę na konto Fundacji Votum. Nr konta:32 1500 1067 1210 6008 3182 0000. W tytule należy wpisać “Damian Grób”.