Dni Sławy 2022 - Dzień I

Wczoraj w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie odbyło się uroczyste otwarcie tegorocznych dni naszego miasta.

Na początku miał miejsce krótki występ Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego, który o godzinie 20:00 wystąpił także w kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Sławie.
Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła przywitał serdecznie wszystkich zebranych gości-między innymi delegacje z miast partnerskich w Niemczech i Mołdawii. Jak tradycja nakazuje, wręczone zostały Sławskie Laury, a otrzymali je: pani Bogusława Olszewska, państwo Maria i Henryk Kuźma, pan Jan Dekier, pan Marek Lasota, pan Frank Müller, pan Stanisław Suda oraz pan Kazimierz Wawrzyniak. Kolejnym punktem programu była premiera dwóch książek: publikacji Andrei Rudorff „Obozy Schlesiersee I i II -podobozy obozu koncentracyjnego Groß-Rosen” wydanej na zlecenie Towarzystwa Niemiecko-Polskiego Saksonii oraz „Dzieje Koła Łowieckiego „Ryś” Sława 1946-2019”. Kolejnym ważnym elementem wydarzenia było otwarcie wystawy „Z dziejów OSP Sława”, ekspozycji prezentującej historie oraz zasługi Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie.
O godzinie 20:00 w kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Sławie odbył się wspomniany już wcześniej koncert. Przed sławską publicznością w ramach koncertu pt. "Pod sztandarem św. Floriana" wystąpili profesor Andrzej Ogórkiewicz, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego. W programie znalazły się m.in. muzyka religijna, dworska, patriotyczna i popularnorozrywkowa.
Dzień zakończył się filmowym maratonem pod chmurką na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Spotkanie z kinem rozpoczęło się od pełnej przygód i dobrego humoru, animowanej komedii o klockowych bohaterach ze świata LEGO. Drugim filmem, jaki został wyświetlony to oparta na faktach komedia pt. "I tak Cię kocham". Na zakończenie widzowie obejrzeli amerykańską komedię z 2018 roku Ocean’s 8.